PLASTOVÁ OKNA A DVEŘE

Plastová okna jsou dodávána výhradně z plastového profilového systému HORIZONT PS® penta plus, který patří v současné době ke špičce na trhu vícekomorových profilů. Jeho vývoji a konstrukci se po dlouhou dobu věnuje tým předních odborníků z oblasti extruze profilů, výroby i montáže oken.

Plastová okna

Profilový systém pro okna a balkónové dveře

Profilový systém HORIZONT PS® penta plus je již 4. generací profilů a oproti svým předchůdcům nabízí mnohá technická vylepšení. Asi nejvýraznější vlastností profilového systému HORIZONT PS® penta plus je jeho tepelná prostupnost, která dosahuje hodnoty Uf 1,08 W.m-2.K-1.

Tato hodnota řadí profil na čelní místa mezi vícekomorovými profily a vytváří nejlepší předpoklady pro minimalizaci prostupu tepla celým oknem.

Profilový systém umožňuje zasklení standardní šířkou 24 mm. Pro učely zasklení s vyšší tepelnou nebo zvukovou izolací lze použít zasklení o šířce 40 mm, včetně námi nabízených speciálních skel.


Plastové dveře

Profilový systém pro vchodové dveře

Profilový systém je základní konstrukční prvek jak oken tak i dveří. Prvek, který také dveřím dává charakteristický tvar i rozměry. Pro jejich výrobu je použita dveřní část profilového systému HORIZONT PS® penta v pětikomorovém provedení, se stejnou stavební šířkou, stejným tvarem i základními rozměry. To dává možnost konstrukčně spojit okna se dveřmi při zachování stejného vzhledu obou prvků. Robustnější konstrukce umožňuje osazení rámů a křídel dveří výztuhou s větší pevností, která zaručí hotovým dveřím požadovanou pevnost a tuhost.

Pětikomorová konstrukce opět zaručuje vynikající tepelně izolační vlastnosti. U dveří součinitel prostupu rámové sestavy dosahuje hodnoty Uf 1,24 W.m-2.K-1. Při použití 40 mm výplní nebo při skládaných výplních s trojsklem lze dosáhnout prostupu tepla celých dveří UD od 0,95 do 0,87 W.m-2.K-1.

Plastové dveře

Možnosti barevného provedení

Při dodávce plastových oken a dveří si můžete vybrat z více jak 20 dekorů dle naší aktuální nabídky laminovacích fólií.

Volba dekorů závisí zcela na indviduálním citu jednotlivého zákazníka. Dekory dřeva dotvoří příjemnou atmosféru rodiných domů, pastelové provedení laminovacích fólií je vhodné pro moderní adminstrativní a veřejné budovy.

U dekorů dřeva je při oboustranné laminaci základní barva profilu tmavě hnědá (probarvený profil).

Vysoká životnost a odolnost barevných oken je dána vysokou kvalitou laminovacích fólií a precizní technologií laminace ve výrobním závodě dodavatele.

Plastové dveře

Možnosti provedení vchodových dveří

U vchodových dveří lze vybírat ze dvou základních provedení a to dveře skládané s různými druhy skel v kombinaci s výplní sestavené z lamely výplně nebo hladkého panelu. Tyto dva prvky lze libovolně kombinovat a dělit pomocí vodorovných i svislých sloupků. Ukázky možností si můžete prohlédnout v našem katalogu vchodových dveří.

Další možností je použití sendvičových dveřních výplní. Jedná se o výplň složenou ze dvou základních pevných PVC desek mezi kterými se jako izolant použita polyuretanová pěna. Tyto výplně se dodávají v mnoha provedeních, s různými členěními, ornamentními skly a jinými designovými prvky. Přestože se jedná o typizované modely, počet druhů dveřních výplní je tak široký, že pokud chcete na své dveře použít tuto možnost, rozhodně budou i takové dveře důstojným vstupním článkem do Vašeho domu.


Sendvičové dveřní výplně - možnosti provedení

Plastové dveřní výplně (série Clasic a Technic)

Jedná se o výplně klasických tvarů, které jsou vyráběny lisováním tepelně upravitelných plastů (ABS/PMMA), což umožňuje na nich vytvarovat prolisy. Tato „výhoda“ je bohužel zároveň i slabým místem těchto výplní. Materiál reaguje na teplo, v létě se roztahuje a v zimě naopak smršťuje. V bílém provedení se žádné problémy nevyskytují, ale u barevných výplní s imitací dřeva toto pnutí může vést k chybnému fungování dveří, deformacím nebo dokonce k prasknutí výplně. Z těchto důvodů Vám dveře s plastovými výplněmi (série Clasic a Technic) nabízíme pouze v bílé barvě.


HPL dveřní výplně série (Vizual, Elegance a Premium)

Naopak velmi vhodným řešením i pro imitace dřeva jsou dveřní výplně sérií (Vizual, Elegance a Premium ), které jsou již vyrobeny s povrchovými deskami z materiálu HPL. Lisovaná syntetická pryskyřice, která je základem pro výrobu tohoto materiálu, propůjčuje HPL deskám vynikající vlastnosti, především minimální tepelnou roztažnost. Dveřní výplně jsou proto stálotvaré a jejich životnost je mnohonásobně delší, než je tomu u výplní plastových.

Veškeré dveřní výplně se dodávají v tloušťce 24 - 25 mm a 40 mm podle typu dveří a odpovídají jak standardnímu zasklení izolačním dvojsklem 24 mm, tak zasklení s tloušťkou 40 mm.