HLINÍKOVÁ OKNA A DVEŘE

Pro místa kde není z hlediska četnosti používání a zvýšenému namáhání vhodné použít plastové výrobky naleznete v naší nabídce také kompletní hliníkový program z profilovového systému ALUPROF.

Hliníková okna

Dveřní a okenní systémy

Nabízené dveřní a okenní systémy jsou k dispozici v různých druzích v závislosti na použití a v závislosti na požadavcích týkajících se funkčnosti, estetiky, tepelné izolace, třídy odolnosti proti vloupání a protipožární odolnosti.


Nabízený sortiment obsahuje konstrukce bez tepelné izolace sloužící ke stavbě vnitřních příček – MB-45, konstrukce na bázi profilů tepelně izolovaných (MB-60, MB-70, MB-86, MB-77HS) i systémy pro zakrytí balkonů MB-23.

Protipožární systémy

Protipožární systémy

Speciální protipožární příčky MB-78EI zaručují vysokou požární odolnost v místech, kde je nutná zvýšená ochrana před nebezpečím požáru.


Zvolený profilový systém nabízí požární odolnost hotového výrobku ve třídách EI15, EI30, EI45 a EI60 dle norem ČSN EN 1363-1, ČSN EN 1364-1, ČSN EN 1634-1 a kouřotěsnost ve třídě S30.


Další informace o použití protipožárních systémů Vám rádi sdělíme v naší obchodní kanceláři.

Fasádní systémy

Fasádní systémy

Fasádní systémy slouží ke konstrukci prosklených plášťů budov, jakými jsou banky, hotely, úřady, kancelářské budovy, autosalony, sportovní haly atd.

Používají se také k provedení prostorových a střešních konstrukcí, které mají za úkol dostatečně osvětlit vnitřek budov.


Sloupko-příčkový systém MB-SR50 je vhodný pro různorodá řešení fasád. Dovoluje provedení konstrukce různého vzhledu. Kromě základní verze existují verze vertikální nebo horizontální linie MB-SR50PL, „polostrukturální“ fasáda MB-SR50 Efekt, verze „Industrial“ nebo příložkový systém MB-SR50A určený k použití na nosné konstrukci provedené ze dřeva nebo ocelových profilů. Zpevňujícím elementem konstrukce může být také tabule skla odpovídající tloušťky. Ta je také základem pro řešení MBSR50A „skleněný sloup“.